Антикорупційне інтернет видання Корупція в Україні Додому Написати лист Карта сайта Добавити в улюблене
Left logo www.prekrasnakraina.com/korupzia - Корупція в Україні EARTH
           
МЕНЮ
Головна сторінка
Статті про корупцію
Законодавство
ВІДПОЧИНОК В КАРПАТАХ
ІНШІ РЕСУРСИ
 

Статті про корупцію

Корупція

Ігор Жданов

Корупція в Україні: спроба аналізу

У цій статті наводиться визначення поняття корупції, аналізуються рівень корупції та її вплив на українське суспільство, пропонуються окремі заходи для запобігання цього явища.


герб СРСР

КОРУПЦІЯ ЯК ПОЛІТИЧНИЙ ФЕНОМЕН ПОСТКОМУНІЗМУ

Корупція трапляється в будь-якій політичній і економічній системах і є складовою механізму експлуатації суспільства бюрократичними структурами. В умовах функціонування демократичних або авторитарних механізмів забезпечення нормальної життєдіяльності соціума корупція є другорядним явищем, яке істотно не впливає на загальнодержавну ситуацію або стає більш-менш контрольованою.


Корупція

Ігор Ткаленко

Корупція у Львові

Нещодавно я побував у Львові і випадково побачив, наскільки це корумповане місто. Саме це відкриття допомогло мені зрозуміти, наскільки Україна корумпована країна. Я раніше цього не бачив. А тут раптом зрозумів, що Україна недаремно очолює список найбільш корумпованих країн Європи… Ви розумієте, що це таке – очолювати список найбільш корумпованих країн Європи?


Корупція

Вікторія Бутенко

Природа і причини корупції в Україні

Ставлення до корупції всередині країни є теж неоднозначним: від абсолютного неприйняття (серед тих, хто не може скористатись цим привілеєм) до підтримки її як єдиного засобу обійти бюрократичну тяганину і владнати проблеми з вповноваженими органами.


Корупція

Володимир Єшкілєв

Явище корупції. Корупція і преса

Безумовно, є збоченням те, що літератор і літературний критик пише про корупцію загалом та про корупцію серед журналістів, але, як на мене, все відбувається знаково, позаяк колись газета «Дзеркало тижня» офіційно назвала мене збоченцем. Одне збоченство тягне за собою инше і немає нічого дивного в тому, що так все відбувається в нашому просторі.


Рей М. Джонс

Академічна корупція в Україні

...Якусь мить я перебував у стані шоку. Я не міг повірити в те, що бачив. Тільки двоє з понад двадцяти студентів взялися за виконання тесту. Решта зразу ж почали його обговорювати не зважаючи на мої зауваження. Отже, я пройшов по аудиторії, закриваючи книжки та звертаючись до кожного з проханням прибрати конспекти, не списувати у сусідів і не розмовляти.


Корупція

З.С. ГЛАДУН

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСОБИ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Поняття корупції за законодавством України

Корупція є одним з основних чинників, які створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку держави, вона негативно впливає на всі сторони суспільного життя: економіку, політику, управління, соціальну і правову сферу громадську свідомість, міжнародні відносини.


З.С. ГЛАДУН

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСОБИ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Адміністративно-правовий механізм боротьби з корупцією

Адміністративно-правовий механізм боротьби з корупцією включає в себе встановлення норм права, які забороняють вчинення корупційних діянь, а також запровадження заходів адміністративно-правової відповідальності у випадку їх скоєння, визначення переліку правоохоронних органів, що ведуть боротьбу із корупцією та їх повноважень.


З.С. ГЛАДУН

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСОБИ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Адміністративно-правова відповідальність за корупційні діяння

За вчинення корупційних діянь можливе притягнення до наступних видів юридичної відповідальності. Дисциплінарні заходи включають усне чи письмове попередження, але можуть також означати зняття привілей, ненадання можливостей просування по службі або пониження в посаді. Адміністративна відповідальність в найгіршому випадку може привести до 15 діб адміністративного арешту, а в більшості випадків тягне за собою накладення штрафу в розмірі від п'яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Кримінальна відповідальність включає різні санкції, включаючи тривалий термін ув’язнення.


З.С. ГЛАДУН

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАСОБИ БОРОТЬБИ З КОРУПЦІЄЮ

Основні напрямки боротьби з корупцією в Україні

На думку багатьох дослідників, які грунтовно займались вивченням цього питання, корупція в Україні є й справді надзвичайно поширеною. Таку оцінку рівню розповсюдження корупції в Україні дають й численні міжнародні організації та експерти.


Київський міжнародний інститут соціології

Анна Марцинків, Дмитро Хуткий

АНАЛІТИЧНИЙ ЗВІТ

КОРУПЦІЯ ТА НАДАННЯ ПОСЛУГ У СУДОВІЙ СИСТЕМІ УКРАЇНИ

Дослідження «Корупція та надання послуг у судовій системі в Україні» було профінансовано Радою Європи під егідою Делегації Європейської комісії в Україні та підтримано Програмою розвитку Організації об’єднаних націй в Україні. Це дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у співпраці з Міністерством юстиції України з 17 лютого 2006 року по 22 травня 2006 року.
Метою дослідження було вивчення думок пересічних громадян України та юристів, що мають досвід роботи у систамі судочинства, щодо корупції та надання послуг в системі правосуддя, з особливим акцентом на системі судочинства.
Методологічно й організаційно дане дослідження складалося з трьох опитувань:
опитування населення (1028 респондентів), опитування у судах (2047 респондентів) та опитування юристів (966 респондентів).
У розділі «Резюме» подано стислий опис та основні результати досліджень. Розділ «Методологія» подає детальний опис методів опитування, вибірок та похибок для кожного дослідження окремо.
Аналіз результатів даних опитувань подано у відповідних розділах.


А. Шашин

Открытое письмо
к бывшему командующему Восточного регионального управления пограничной службы Украины
Лейде Б.В.

Мені, як представнику ресурсу "Корупція в Україні" прийшов на пошту лист з назвою "Открытое письмо..."
Я вважаю своїм обов'язком опублікувати цей лист в інтернеті. Тому публікую його повністю.Copyright © 2007 Всі права захищені
Використання матеріалів вітається за умови використання гіперпосилання www.prekrasnakraina.com/korupzia
Сайт зроблений в UPortal-Studio
Керівник проекту: Матвієнко Сергій Миколайович, @mail: matvs@online.ua
Хостинг: Ukrhosting