Довідник з адміністрування Magento:
Знайомство з Magento


Довідник з адміністрування MagentoЗМІСТ:


.: Головна сторінка

.: Знайомство з Magento

.: Magento: установка та налаштування

.: Magento: основи товарного обліку

.: Атрибути товарів в Magento

.: Податковий облік в Magento

.: Налаштування Вашого Каталога в Magento

.: Можливі варіанти доставки

.: Правила ціноутворення

.: Створення настроюваного товару

.: Створення та налаштування нового облікового запису в Magento

.: Заповнення загальної інформації в Magento

.: Прийом платежів, способи оплати в Magento

.: Багаторівневе ціноутворення в Magento

.: Порівняння товарів в Magento

.: Клієнти в Magento

.: Звіти та аналітика в Magento

.: Управління замовленнями в Magento
Знайомство з Magento

Що таке Magento

Magento - це нова професійна система управління інтернет-магазином з відкритим кодом, яка дає безпрецедентну гнучкість і можливості управління. З Magento ви більше ніколи не відчуєте себе загнаним у кут движком власного інтернет-магазину.

Оскільки Magento - система управління інтернет-магазином з відкритим кодом, її код доступний для безкоштовного скачування. Просто перейдіть за посиланням http://www.magentocommerce.com/download та завантажте собі копію вже сьогодні. У цьому керівництві ми введемо ключові поняття і пройдемо разом з вами всі етапи налаштування магазину Magento, від установки програми до занесення товарів.

Елементи та Термінологія Сайтів Magento

Magento складається з невеликого набору різних елементів, які визначають функціональність, дизайн та бізнес-логіку сайту. Для того щоб правильно використовувати інформацію з Керівництва Користувача, вкрай важливо добре засвоїти термінологію, яка застосовується для опису цих елементів системи Magento. Термінологія, представлена в цьому розділі, швидше за все, вам не знайома, тому не поспішайте і уважно прочитайте главу. Але, що особливо важливо, не падайте духом, якщо ви не в змозі скласти повне уявлення про всі ці нові терміни. Ця глава служить тільки для їх введення, і в наступних розділах ці прості визначення будуть розглянуті більш детально.

Веб-сайти (Websites) і Магазини (Stores)

Однією з найбільш яскравих відмінних рис Magento є можливість керувати кількома сайтами і магазинами через один адміністративний інтерфейс. Поряд з іншими різноманітними налаштуваннями, це дозволяє господарям управляти своїми магазинами на різних сайтах і виставляти один товар на різних мовах на одному сайті. Якщо ви плануєте продавати свій товар на одній мові з одного сайту, вам не знадобляться ці функції, але можливість безперешкодного розширення і додавання інших мов дозволить настроювати Magento в міру того, як ваш бізнес буде виходити за межі вашої країни.

Веб-сайти (Websites)

Веб-сайт складають один або кілька магазинів із загальною базою даних про клієнтів і замовлення та кошиком. Це дуже широке поняття, яке може бути адаптоване до індивідуальних потреб окремих торговців.

Магазини (Stores)

Існує безліч варіантів налаштування магазинів, але пам'ятайте: якщо магазини входять до складу одного веб-сайту, вони будуть спільно використовувати певну інформацію.

Вітрини магазину (Store Views)

Вітрини магазину зазвичай використовуються для його демонстрації на різних мовах. Так, наприклад, якщо ви хочете, щоб магазин можна було переглядати англійською та іспанською, ви можете створити один магазин і дві різних вітрини для нього. Нижче наведено кілька сценаріїв для веб-сайту та магазину різних призначень:

Найбільш поширена настройка одного веб-сайту з одним магазином, але розуміння того, як функціонують кілька веб-сайтів і магазинів разом, допоможе вам усвідомити, чому значення певних настройок мають глобальний вплив і виставляються за замовчуванням, а інші має сенс прописувати тільки на рівні конкретного сайту або магазину.

Архітектура Magento

Каркасом програмної системи Magento є Zend Framework, що гарантує захищеність і можливість доопрацювання коду для користувача. Є багато причин для вибору Zend Framework, але, в основна полягає в тому, що Zend Framework надає наявність об'єктно-орієнтованої програмної бібліотеки.

Система Magento будувалася на цій основі з урахуванням 3-х основних принципів:

  • Гнучкість: Ми вважаємо, що кожна система управління повинна бути настільки ж унікальна, як і бізнес для якого вона розроблена. Код Magento дозволяє виконати настройку в повній відповідності з умовами замовника.
  • Можливість Оновлення: Основний код відділений від загальних і локальних настройок, що дозволяє налаштовувати Magento, не втрачаючи можливості оновлення.
  • Швидкість і Безпека: Використання розробниками стандартів кодування відповідає найбільш прогресивним методам підвищення продуктивності програмного забезпечення та забезпечення безпеки інтерактивної вітрини магазину.

У цьому розділі ми представимо основні поняття і термінологію Magento. Навіть якщо ви не будете нічого проектувати і розробляти для Magento, ці поняття і терміни допоможуть вам налаштувати свій інтернет-магазин.

Ядро (Core)

В ядрі Magento містяться всі функції, які входять в завантажену версію. Основний код - це набір модулів, розроблених та схвалених командою розробників ядра Magento. Вносити зміни у файли ядра не рекомендується, оскільки це зробить неможливим оновлення Magento в майбутньому.

Локальні налаштування (Local)

Локальні розширення - це налаштування Magento, що зберігаються тільки в окремо взятій користувача копії. Ці розширення поміщаються в локальну папку (local folder), щоб вони не заважали оновленням основного коду, а також для того, щоб відрізняти їх від загальних налаштувань. Існують різні типи розширень, які ми скоро розглянемо, але всі вони будуть зберігатися в одній директорії.

Локальні розширення працюють так само, як і основний код, - різняться лише папки.

Загальні настройки (Community)

Розуміння суті терміна «загальні налаштування» не представляє складності. Після завантаження ці налаштування зберігаються у спільній папці (community folder). Як і у випадку локальних розширень, їх зберігання окремо від основного коду Magento дозволяє господарям магазинів користуватися додатковими функціями і при цьому не ставити під загрозу можливість поновлення Magento до нових версій.

Розширення (Extensions)

Коротенько, термін «розширення» означає саме те, що значить. Це один або кілька упакованих разом файлів, спрямованих на розширення функціональності Magentо. Суворі умови використання не дають розширенням змінювати основний код, тим самим гарантуючи, що ніяке розширення функцій не стане перешкодою для поновлення, коли вийде нова версія Magento.

Розширення можуть встановлюватися через адміністративну панель або завантажуватися з Magento Connect. Обидва ці процеси будуть висвітлені в керівництві. Але давайте розглянемо три типи розширень.

Існують три типи розширень, які можуть знаходитися в одному з двох місць, описаних вище.

Ось три основних типи розширень:

Модулі (Modules)

Модуль розширює властивості та функції Magento. Ви, можливо, знайомі з ідеєю модулів по іншому програмному забезпеченню. Якщо ні, то в якості конкретних прикладів модулів можна привести інтеграцію платіжних шлюзів або інструменти просування специфічних товарів.

Інтерфейс (Interface)

Інтерфейс - це набір тем, який визначає візуальний вигляд і функціонал інтерфейсу вашого магазина. Інтерфейс може бути прописаний на рівні як сайту, так і магазину, чи сайту та магазину через адміністративну панель. Ми обговоримо прописування інтерфейсів нижче в цьому посібнику, а зараз давайте розглянемо компоненти тем.

Теми (Themes)

Тема - це будь-яка комбінація макета, шаблону і скінів, яка створює зорове сприйняття вашого магазина. Система Magento побудована з розрахунком на можливість завантаження декількох тем відразу, тому вона розрізняє теми двох типів:

  • Стандартні Теми (Default Themes) - Кожен інтерфейс включає в себе тему, яка називається «стандартна» («default»), і вона є основною темою інтерфейсу. Коли ви прописуєте інтерфейс для магазину, програма автоматично знаходить тему «стандартна» і завантажує її на користувальницький інтерфейс. Для налаштування дизайну вашого магазину ви можете або модифіковані цю тему, або створити нестандартну тему і завантажити її на додаток стандартної. Стандартна тема повинна містити всі макети, шаблони і скіни, що вимагаються для безпомилкової роботи магазину. Таким чином, вона займає нижню позицію в ієрархії тем.
  • Нестандартні Теми (Non-Default Themes) - Нестандартна тема може містити рівно стільки файлів, скільки, на ваш погляд, буде відповідати вашим потребам. Цей різновид тем використовується для внесення тимчасових, сезонних змін в дизайн магазина без необхідності створювати повністю нову стандартну тему. Створивши кілька нових графічних об'єктів і оновивши CSS, ви легко зможете додати навіть вкрай смутному магазину винятковий різдвяний вид.

Компоненти тем

  • Макети (Layouts) - це базові XML файли, які задають структуру блоків різних сторінок, а також контролюють META-інформацію та кодування сторінок. Макетні файли поділяються на основі модулів; до кожного модуля відноситься свій макетний файл.
  • Шаблони (Templates) - це PHTML файли, що містять елементи розмітки (X) HTML і необхідні PHP теги для створення логіки візуального представлення інформації і корисних функцій.
  • Скіни (Skins) - це блокова верстка Javascript і CSS та файли зображення, які прикрашають вашу сторінку (X) HTML. Що таке блоки, запитаєте ви. Питання гарне, але не хвилюйтеся, ми вже майже закінчили визначати компоненти Magento.

Блоки (Blocks)

За допомогою блоків Magento розпізнає масив функцій системи і створює модульний спосіб управління цим масивом, як з візуальної, так і з функціональної позиції. Існує два типи блоків, і вони взаємодіють для організації візуального виведення даних.

  • Структурні Блоки (Structural Blocks) - Це блоки, створені виключно з метою надання візуальної структури сторінці магазину. Як приклади, можна привести заголовок вікна, ліву колонку, центральну область і нижній колонтитул.
  • Блоки вмісту (Content Blocks) - це блоки, які безпосередньо наповнюють структурні блоки змістом. Вони є представленням кожної функціональної можливості на сторінці і використовують файли шаблону для генерації (X) HTML з метою подальшої вставки в його батьківський структурний блок. Приклади: список категорій, міні-кошик, теги та списки товарів.

Якщо ви не збираєтеся займатися розробкою та проектуванням для Magento, вам буде цілком достатньо знання цих термінів. Тим, хто розроблятиме або проектуватиме користувальницькі модулі та інтерфейси, потрібно обов'язково прочитати про розробку та проектування для Magento. Зрозуміло, ми рекомендуємо спочатку прочитати всю книгу, тому що в наступних декількох розділах багато корисної інформації.

Далі: Magento: установка та налаштування

Назад: Головна сторінка


При використанні матеріалів обов'язкове посилання на сайт prekrasnakraina.com


Copyright © 2011 Varien
Copyright © 2011
http://www.prekrasnakraina.com

 All rights reserved worldwide