Довідник з адміністрування Magento:
Magento: установка та налаштування


Довідник з адміністрування MagentoЗМІСТ:


.: Головна сторінка

.: Знайомство з Magento

.: Magento: установка та налаштування

.: Magento: основи товарного обліку

.: Атрибути товарів в Magento

.: Податковий облік в Magento

.: Налаштування Вашого Каталога в Magento

.: Можливі варіанти доставки

.: Правила ціноутворення

.: Створення настроюваного товару

.: Створення та налаштування нового облікового запису в Magento

.: Заповнення загальної інформації в Magento

.: Прийом платежів, способи оплати в Magento

.: Багаторівневе ціноутворення в Magento

.: Порівняння товарів в Magento

.: Клієнти в Magento

.: Звіти та аналітика в Magento

.: Управління замовленнями в Magento
Magento: установка та налаштування

У цій статті будуть розглянуті наступні питання:
1) Системні вимоги Magento
2) Установка Magento
3) Загальні поняття адмінки Magento.

Системні вимоги Magento

Мінімальні вимоги до сервера при установці движка Magento:

 • Операційна система типу Unix або Windows;
 • Веб-сервер Apache (1.x або 2.x);
 • Інтерпретатор PHP версії не нижче 5.2.13;
 • PDO / MySQL;
 • MySQLi;
 • mcrypt;
 • mhash;
 • simplexml;
 • DOM;
 • curl;
 • gd;
 • Движок бази даних MySQL версії не нижче 4.1.20;

Бажаний поштовий сервер, сумісний з Sendmail. У разі відсутності поштового сервера Magento буде прямо підключатися до сервера SMTP.

Рекомендується також використовувати Alternative PHP Cache (APC) для поліпшення продуктивності. Знайти APC ви можете в архівах PECL за посиланням: http://pecl.php.net/package/APC Загалом, перед тим як ставити Magento на хостинг чи локально - поцікавтесь, чи все зазначене вище добро там є.

Рекомендуємо скористатись хостингом, які приведені в таблиці тут: http://joomla-master.com/jhosting.htm

Завантаження Magento

Magento є вільно розповсюджуваним програмним забезпеченням. Просто перейдіть за посиланням http://magentocommerce.com/download для того, щоб завантажити його. Доступні дві версії Magento. Версія-інсталятор включає в себе лише файли, необхідні для початку процесу установки; в більшості випадків цього достатньо. У разі ж, якщо ви плануєте багаторазову установку Magento, доцільніше буде завантажити повну версію - зробити це доведеться лише один раз, а згодом, при кожній новій установці, знадобиться завантажувати лише інсталятор.

Якщо ви не можете прийняти рішення, яку з двох описаних версій Magento вибрати - завантажте інсталятор. І та, і інша версії доступні в різних форматах; у разі труднощів з вибором того чи іншого з них використовуйте Zip-формат.

Примітка: якщо ви володієте навичками використання системи контролю версій SVN, ви можете з її допомогою визначити новітню версію Magento. Командний рядок, що дозволяє визначити новітню версію, знаходиться за посиланням http://magentocommerce.com/svn.

Після завершення процесу завантаження Magento все готово для установки програмного забезпечення на ваш веб-сервер.

Установка і конфігурація Magento

Установка завантажувача

В даному розділі описаний процес установки інсталятора Magento. Якщо ви зробили завантаження пакета інсталятора з http://magentocommerce.com, виконайте наступне для виконання установки.

Установка

1. Завантажте пакет інсталятора у форматі Zip або Tar.gz з веб-сайту Magento і розпакуйте його.

2. Скопіюйте розпаковані файли на ваш веб-сервер за допомогою FTP.

3. Створіть базу даних MySQL і логін (користувач)/пароль для Magento. (Даний крок може мати відмінності залежно від особливостей хостинг-провайдера і виходить за рамки цього документа. Проконсультуйтеся з вашим провайдером, вивчіть його інструкції для коректного виконання цього кроку.)

4. Коренева папка Magento (та, до якої ви довантажити розпаковані файли) повинна мати коректно налаштовані права доступу для здійснення процесу установки. Для налаштування прав виберіть цю папку, користуючись вашим FTP клієнтом, виберіть функцію Change Permissions або Change Mode. Налаштуйте права доступу таким чином, щоб веб-сервер міг здійснювати запис в цю папку. В операційній системі Linux права доступу представлені одним з двох можливих способів:
- Як номер (наприклад, 755);
- Як серія прав доступу, розділених по категоріям user, group та other.
Якщо ваш FTP-клієнт використовує перший спосіб представлення прав доступу, установіть права директорії 777 або 0777. Якщо використовується другий спосіб, встановіть права доступу так, як показано на зображенні: права доступу

5. Якщо на вашому сервері виповнюється PHP4, вам знадобиться PHP5 CGI Binary для продовження установки. Зробіть установку PHP5 CGI перш, ніж перейти до кроку 6.

6. Використовуючи веб-браузер, перейдіть у майстер установки Magento. У випадку, якщо ви довантажити файли Magento в http://www.example.com/magento/, то цей майстер буде розташований за адресою: http://www.example.com/magento/.

7. З огляду на те, що ви використовуєте версію-інсталятор, процес, який буде запущений першим - завантажувач. Цей процес зробить спробу завантажити всі компоненти, необхідні для повної установки Magento. У разі появи тих чи інших попереджувальних повідомлень зеленого кольору на чорному тлі, не турбуйтеся. Інсталятор визначить загальний успіх чи невдачу установки, і ви побачите кнопку Continue Magento Installation. Зазвичай до її появи проходить близько 5 хвилин. Поява цієї кнопки означає успішне завершення процесу. Клікніть на кнопку Continue Magento Installation для того, щоб продовжити.

8. Перебуваючи в майстрі установки, ви можете сконфігурувати різні системні настройки, необхідні для коректного функціонування Magento. Більшість настройок спочатку виставлені в оптимальному вигляді, однак ви вільно можете змінити будь-які з них на свій розсуд. Як мінімум, вам знадобиться змінити параметри бази даних в першому полі - Database connection, відповідно до настанов, які вироблені в кроці 3.

9. Установка завершена успішно! Тепер ви можете в режимі адміністратора приступити до конфігурації вашого нового онлайн-сховища.

Конфігурування в процесі установки

Перед початком установки проводиться завантаження файлів. Час, необхідний для повного завантаження, залежить від швидкості вашого інтернет-з'єднання. Після того, як всі файли будуть завантажені, з'явиться повідомлення про успішне завершення цього етапу. Якщо ОК, ви переходите до наступного кроку установки, під час якого ви зможете встановити параметри конфігурації за замовчуванням для вашого сховища. Перше настроювання, яку вам знадобиться виконати - введення параметрів з'єднання з базою даних. Вкажіть ім'я вашого домену, ім'я бази даних, ім'я користувача і пароль - ті значення, які були вами створені в процесі створення бази даних.

Вступ в Панель Адміністрування

Після завершення встановлення ви будете перенаправлені на головну сторінку вашого сайту. Для доступу до Панелі адміністрування вам необхідно дописати /admin до основного URL, який був вами вказаний при установці. Наприклад, якщо ви вказали в якості базового URL example.com, то перехід до Панелі адміністрування можна здійснити за посиланням http://www.example.com/admin. Перебуваючи у вікні авторизації, введіть ім'я користувача та пароль, створені вами в процесі установки. Клікніть на кнопку "Login", ви потрапите в Панель адміністрування. Нижче наведені найбільш затребувані настройки, які ви, найімовірніше, захочете зробити на початковій стадії адміністрування. Інші можливості, такі, як додавання товарних позицій, способи оплати, параметри доставки, будуть нами розглянуті далі.

Створення множинних веб-сайтів і магазинів

Якщо вас зацікавило створення множинних веб-сайтів, магазинів або настройки виду магазину, перейдіть: System - Manage Stores.

Веб-сайт

Для створення нового веб-сайту клікніть Create Website (створити веб-сайт) у правому верхньому куті. Кожен веб-сайт повинен володіти унікальним Кодом. В якості Коду може виступати текстове найменування. Не допускається використання в Коді спеціальних символів. Якщо ваш сайт має назву New Website, доречно в якості Коду використовувати найменування new або newwebsite. Ви можете призначити Sort Order (порядок сортування) для веб-сайту, відповідно до яких сайт буде позиціонуватися в безлічі інших веб-сайтів. Якщо ви не визначите, які веб-сайти будуть відображатися при запиті index.php в браузері, користувачі автоматично будуть перенаправлятися на веб-сайт, призначений за замовчуванням - виконати таке призначення можна, поставивши галочку в чекбоксі «Set as default».

Магазин

Для створення нового Магазину клікніть Create Store (створити магазин) в правому верхньому куті. При налаштуванні категорій ви можете створити множинні Кореневі Категорії, кожна з яких буде асоціюватися з різними Магазинами. Підкатегорії і товарні позиції, що асоціюються з категоріями, будуть відображатися тільки в Магазині, для якого встановлено асоціювання з Кореневий Категорією. Якщо необхідності в створенні різних кореневих Категорій, що відображаються в різних магазинах, у вас немає, ви можете вибрати одну Кореневу Категорію стосовно всіх Магазинів. Більш детально категорії будуть нами розглянуті в наступному розділі.

Вітрина

Вітрини Магазину використовуються для відображення інформації Магазину на різних мовах. Для створення нової Вітрини, клікніть Create Store View (створити вітрину) у правому верхньому куті. Виберіть Магазин, з яким буде асоціюватися дана Вітрина. Поля Code (Код) і Sort order (порядок сортування) мають ті ж дії, як і у випадку з веб-сайтом. Вітрина повинна бути включена, щоб магазин відображався на стартовій сторінці. Ви можете відключити дану Вітрину так, щоб вона не відображалася на стартовій сторінці, без її видалення, шляхом вибору Disabled. Ви можете призначити специфічне місце дії для кожної Вітрини. Просто перейдіть System -> Configuration і виберіть у лівому стовпчику General. У спадному меню Current Configuration Scope (межі поточної конфігурації) виберіть потрібну Вітрину. Зніміть галочку з чекбокса «Use website» (використовувати веб-сайт), який розташовується слідом за настройками місця дії, і виберіть потрібне місце дії. Це місце дії буде відповідати обраній вітрині.

Права доступу

Модуль «Права доступу» Magento дуже гнучкий і інтуїтивно зрозумілий. Ви можете створювати зумовлені Ролі, кожна з яких матиме свій рівень доступу до різних адміністративних прав. Потім ви можете створювати користувачів і наділяти їх тією чи іншої Роллю. Ви можете групувати користувачів за ролями як на сторінці користувачів, так і на сторінці Ролей.

Створення Ролей

Для створення Ролі, перейдіть: System - Permissions - Roles і натисніть «Add New Role» (додати нову Роль).

Інформація про Роль

Увійдіть в «Role Name» (найменування Ролі).

Ресурси Ролі

Виберіть Resourses (Ресурси) або функції адміністратора, до яких Користувач, наділений даної Роллю, має доступ. Якщо ви виберете all (всі) у спадному меню «Resource Access» (доступ до ресурсів), дана Роль отримає доступ до всіх ресурсів. Якщо ви виберете Custom (вручну), з'явиться дерево ресурсів, в якому, встановивши галочки в потрібні чекбокси, ви зможете надати Ролі доступ до тих чи інших ресурсів. Тоді клацніть «Save Role» (зберегти роль).

Ролі користувачів

Після того, як ви збережете Роль, з'явиться список користувачів, що асоціюються з даною Роллю. Для перегляду повного списку користувачів, клікніть «Reset Filter» (скинути фільтр). Поставте галочки в чекбокса тих користувачів, яких ви хочете асоціювати з даною Роллю, і повторно натисніть «Save Role» (зберегти Роль).

Визначення користувачів

Для створення Користувача, перейдіть: System – Permissions - Users і натисніть «Add New User» (додати нового користувача).

Інформація про користувача

Введіть всю інформацію про даного користувача. Значення «User Name» (ім'я користувача) і Password (пароль) використовуватимуться даним користувачем для входу в Панель адміністрування Magento. Для того, щоб користувач міг отримати доступ до Панелі адміністрування, він повинен бути Active (активним). Ви можете заборонити доступ користувача до Панелі адміністрування без видалення користувача шляхом зміни його статусу на Inactive (неактивний).

Роль Користувача

Виберіть Роль, з якою буде асоціюватися даний користувач. У повному списку Ролей, який ви побачите, ви зможете вибрати для користувача лише одну з них. Клацніть «Save User» (зберегти користувача).

Управління кешем

Для доступу до управління кешем перейдіть: System - Cache management. Він може бути включений для поліпшення продуктивності Magento. При виконанні тих чи інших розробок в Magento використання кешу краще вимкнути. Включати кешування можна як стосовно до всього сайту, так і щодо деяких його елементів, виставляючи галочки тим чи іншим чином на сторінці управління кешем.

Далі: Magento: основи товарного обліку

Назад: Що таке Magento


При використанні матеріалів обов'язкове посилання на сайт prekrasnakraina.com


Copyright © 2011 Varien
Copyright © 2011
http://www.prekrasnakraina.com

 All rights reserved worldwide