Довідник з адміністрування Magento:
Атрибути товарів в Magento


Довідник з адміністрування MagentoЗМІСТ:


.: Головна сторінка

.: Знайомство з Magento

.: Magento: установка та налаштування

.: Magento: основи товарного обліку

.: Атрибути товарів в Magento

.: Податковий облік в Magento

.: Налаштування Вашого Каталога в Magento

.: Можливі варіанти доставки

.: Правила ціноутворення

.: Створення настроюваного товару

.: Створення та налаштування нового облікового запису в Magento

.: Заповнення загальної інформації в Magento

.: Прийом платежів, способи оплати в Magento

.: Багаторівневе ціноутворення в Magento

.: Порівняння товарів в Magento

.: Клієнти в Magento

.: Звіти та аналітика в Magento

.: Управління замовленнями в Magento
Атрибути товарів в Magento

Створення атрибута

Атрибути в Magento - описання або показники, що характеризують товар, від кольору до виробника або артикулу. Атрибути діляться на два типи: Прості Атрибути і Системні Атрибути. За замовчуванням, Magento включає всі необхідні системні атрибути. Вони не можуть бути вилучені і повинні бути визначені у кожного товару. Таким чином кожен Набір атрибутів повинен включати всі системні атрибути. Системні атрибути включають Ім'я (Name), ціну (Price) і номер SKU, без яких товар не може бути використаний. Прості атрибути можуть бути створені власником магазину. Зазвичай це характерні для конкретних товарів властивості і тому не зобов'язані бути включені в кожен набір атрибутів. Наприклад, якщо Ви збираєтеся створити атрибут Колір, що приймає значення Синій, Зелений, Жовтий і т.п., Ви можете включити його в набір атрибутів для футболок, що продаються в різних кольорах, але навряд чи будете використовувати його в наборі атрибутів для DVD-дисків , колір яких не є істотною властивістю. Щоб створити простий атрибут перейдіть в Каталог – Атрибути - Управління Атрибутами (Catalog> Attributes> Manage Attributes) і клацніть по кнопці Створити Новий Атрибут (Add New Attribute) у правому верхньому кутку сторінки.

Властивості атрибута

 • Ідентифікатор атрибута (Attribute Identifier) - ім'я атрибута, що використовується в системі. Він відображається в Списку атрибутів у колонці Код атрибута (Attribute Code) і використовується при управлінні наборами атрибутів, але не відображається у фронт-енді. Кожен створений Вами атрибут повинен мати унікальний Ідентифікатор, що не містить пробілів.
 • Область дії (Scope) - властивість, що визначає рівні, на яких значення цього атрибута будуть однаковим для даного виду товару. Коли Ви будете створювати товар, Ви зможете поміняти область дії кожного атрибута за допомогою випадаючого списку праворуч від атрибута. Існують три рівні: глобальний рівень, рівень сайту або рівень виду магазину.
  Глобальний рівень дії означає, що значення даного атрибута повинно бути однаково для всіх товарів даного виду, незалежно від того, на якому сайті (Website) або в якому вигляді магазину (Store View) він знаходиться.
  Рівень сайту дозволяє змінювати значення атрибута в залежності від того, на якому сайті він розташований, але всередині кожного сайту, у всіх його видах магазину, значення залишається однаковим.
  Рівень виду магазину означає, що в одного товару на даному сайті, у різних видах магазину може бути різне значення цього атрибута. Наприклад, якщо при створенні атрибута Колір Ви вказали область дії на рівні виду магазину, то Ви зможете вказати колір одного і того ж товару зеленим в одному виді магазину і, в той же час, синім в іншому вигляді.
 • Тип даних (Catalog Input Type) - описує тип даних, які будуть зберігатися в атрибуті і визначає метод введення даних. Наприклад, атрибут «Опис» буде використовувати текстове поле, в яке можна буде вручну ввести опис конкретного товару. Атрибут «Колір» буде вводитися за допомогою випадаючого списку, щоб можна було вибрати з ж наявного списку кольорів (дані варіанти можна редагувати на вкладці Керування мітками / опціями (Manage Label / Options tab)
 • Значення за умовчанням (Default Value) - якщо Ви вирішили встановити значення за умовчанням, то кожен новий товар з даними атрибутом буде мати встановлене значення, яке визначається даною властивістю. У той же час, Ви завжди можете змінити значення даного атрибуту. Дана властивість не відображається, якщо Ви вибрали Тип даних Множинний Вибір (Multiple Select), Випадаючий Список (Dropdown) або Малюнок (Media Image). Якщо Ви вибрали тип Множинний Вибір або Випадаючий Список, то Ви зможете встановити значення за замовчуванням на вкладці Керування мітками / опціями (Manage Label / Options tab).
 • Унікальне значення (Unique Value) - Якщо Ви встановите, що атрибут приймає унікальні значення, то значення (вибрані зі списку або введені вручну) для кожного товару повинно бути різними. Якщо встановити Колір як атрибут з унікальними значеннями, то тільки один товар зможе бути зеленим, тільки один синім і т.д.
 • Непорожній (Values Required) - якщо атрибут встановлюється як непорожній, то Ви повинні будете встановлювати його значення для кожного створеного товару. Ви не зможете зберегти товар, якщо в значення цього атрибута залишено порожнім.
 • Перевірка значення (Input Validation). Magento перевірятиме відповідність введених даних типу, на який вказує дана властивість. Якщо Ви виберете Ні (None), то в значення даного атрибуту можна буде ввести інформацію будь-якого виду. Якщо Ви встановите, приміром, Email-адреса (Email), то Magento для кожного товару буде перевіряти, чи є введене значення Email-адресою. Якщо воно не відповідає формату Email-адреси, то Magento виведе попередження.
 • Застосувати до (Apply To) - визначає, які товарні типи будуть включати даний атрибут. У Magento існує 3 товарних типів: прості (Simple), груповані (Grouped) і змінювані товари (Configurable Products). Якщо Ви оберете Вибрані Товарні Типи (Selected Product Types), з'явиться вікно множинного вибору і Ви зможете вказати, до яких типів даний атрибут буде віднесений.
 • Використовувати для створення змінюваних продуктів (Use To Create Configurable Product) - дана властивість стане доступною, лише якщо область дії атрибута встановлена як глобальна, а тип даних - випадаючий список (Dropdown). При виборі опції Так (Yes), цей атрибут стане змінним (Configurable Attribute). При створенні змінюваних Товарів (Configurable Product), відразу після визначення набору атрибутів (Attribute Set) і Типу Товару (Product Type), можна буде вибрати значення змінних атрибутів. Ви зможете переглянути всі існуючі змінювані атрибути, пов'язані з даним Набором атрибутів. Якщо ви поставите відповідний прапорець, то даний атрибут буде змінним для даного товару. Якщо ж залишити прапорець порожнім, то цей атрибут (в настройках він все ще залишиться змінним) не буде змінним для цього конкретного продукту. Якщо атрибут даного товару змінюємо, то покупець зможе самостійно вибрати значення цього атрибута через фронт-енд, тобто він змінюється користувачем.
  Примітка: Дана властивість не залежить від описаної вище властивості «Застосувати до (Apply To)». Атрибут може бути змінним, навіть якщо він не пов'язаний з типом змінюваних товарів. У такому випадку Ви зможете вибрати атрибут для нового змінюваного товару, однак цей атрибут не буде відображатися на сторінці створення товару (New Product page) разом з іншими атрибутами.

Властивості взаємодії з фронт-ендом

 • Використовувати в швидкому пошуку (Use in quick search) - якщо вибрано Так, то при використанні рядка пошуку в шапці сторінки, Magento буде шукати в тому числі і в значеннях цього атрибута. Якщо Ви використовуєте атрибут «Колір» в швидкому пошуку, то покупець зможе знайти товари відповідного кольору ввівши "Зелений" або "Синій" в рядок пошуку.
 • Використовувати в розширеному пошуку (Use in advanced search) - дозволяє шукати серед значень атрибута Розширеним Пошуком. В розширеному пошуку для кожного атрибута буде матися своє власне поле введення, замість одного для всіх. Якщо Ви встановите значення «Так», то для даного атрибута на сторінці Розширеного Пошуку буде створено поле введення пошукового запиту.
 • Можливість порівняння у Фронт-енді (Comparable on Front-end). Виберіть «Так» - у вікні порівняння товарів буде створено ряд для цього атрибута.
 • Використовувати в Навігації по фільтрам (Use in Layered Navigation). В Magneto Навігації по фільтрах дозволяє покупцеві перейти лише до певної частини товарів використовуючи будь-який атрибут, який може служити фільтром. Меню «Навігації по фільтрам» розташовується зліва на сторінці Категорії і містить всі "фільтровані" атрибути. Під кожним з них відображено прийняті їм значення. При натисканні на яке-небудь з них всі товари даної категорії будуть відфільтровані так, що будуть відображатися лише ті товари, у яких значення даного атрибута дорівнює фільтру.
  Існують два типи фільтрованих атрибутів, які можна вибрати у відповідному випадаючому вікні: фільтрується (з результатами) і фільтрується (без результатів). Дані типи визначають, які значення атрибута будуть відображатися в меню Навігації по фільтрам. Якщо Ви оберете фільтрується (з результатами), то будуть використані лише ті значення атрибута, які відповідають фільтру, що дає хоча б один результат. Якщо Ви оберете фільтрується (без результатів), то відображатися будуть всі значення, які Ви створили на вкладці «Керування мітками / опціями (Manage Label / Options tab)», в не залежності, дають і вони результат при фільтрації сторінки Категорії за ними чи ні. Якщо ж у якійсь Категорії немає фільтрованих атрибутів, то меню Навігації по фільтрам відображатися не буде. Для того, щоб атрибут міг бути фільтрованим, його тип повинен бути «Випадаючий список (Dropdown)», «Множинний вибір (Multiple Select])» або «Ціна (Price)».
 • Позиція (Position) - визначає положення цього атрибута в меню Навігації по фільтрам по відношенню до інших.
 • Видимість на сторінці Каталогу у Фронт-енді (Visible on Catalog Pages on Front-end) – властивість, яка доступна тільки для простих атрибутів. На сторінці про товар, під описом товару знаходиться секція додаткової інформації. Вона містить імена всіх видимих атрибутів і їх значення. Якщо у товару немає жодного видимого простого атрибута (жоден простий атрибут не відзначений як "Видимий"), секція додаткової інформації відображатися не буде.
Атрибути товарів в Magento

Управління мітками та опціями

Управління назвами (Manage Titles) - в полі Адмін Ви повинні ввести назву атрибуту, що відображається адміністратору. Ви можете вказати своє ім'я атрибута для кожного виду магазину. Це дуже зручно при використанні видів магазинів з різними мовами. Приміром, у поле Адмін можна поставити Color, в українському вигляді магазину - Колір, у французькому - Couleur. Якщо для якогось виду це поле залишиться порожнім, в ньому буде використовуватися значення поля Адмін.

Управління опціями (Manage Options) - Секція використовується тільки для атрибутів типу «Випадаючий список (Dropdown)» і «Множинний вибір (Multiple Select)». Для того, щоб використовувати атрибути такого типу на сторінках товару, Ви повинні попередньо вказати значення, які цей атрибут може приймати. Дана секція нагадує згадану вище секцію управління назвами. Для того щоб створити нове значення натисніть на кнопку «Додати опцію (Add Option)».

Кількість значень, що Ви можете додати, необмежена. Для кожного значення Ви повинні вказати ім'я, яке відображається Адміністратору, далі можете ввести інше ім'я для будь-якого виду магазину. Наприклад, Ви створили дві опції. Якщо першу назвати "Green" (вводите в поле Адмін), то поле виду магазину англійською можна залишити порожнім, оскільки воно нічим не відрізняється. У французькому вигляді буде "Vert". У полі Адмін другий опції стоїть "Blue", поле англійського виду магазину залишається порожнім, поле для французького виду має містити "Bleu". Також Ви можете вказати яку (які) з значень використовується за умовчанням. Для випадаючого списку можна вибрати лише одне значення за замовчуванням. Для списку множинного вибору можна вказати кілька початкових значень, відзначивши їх прапорцем. У полі «Позиція (Position)» ставиться число, за яким буде визначено місце в значення списку.

Управління мітками та опціями в Magento

Управління набором атрибутів

Набір атрибутів - це безліч атрибутів, спеціально підібраних для того, щоб підходити для конкретних типів товарів. Кожен Набір атрибутів повинен містити всі Системні атрибути, а також може включати різні Прості атрибути. Наприклад, якщо Ви продаєте кілька різних видів футболок, то, можливо, захочете створити набір атрибутів для футболок, що включає такі прості атрибути, які є у всіх Ваших футболок. Набір може включати колір, розмір, ім'я бренду. Коли Ви створите Всі вище перелічені атрибути, Ви можете зв'язати їх у Набір. Потім, при створенні нового товару досить пов'язати його з існуючим набором, і всі прості атрибути, що містяться в ньому, будуть додані на сторінку «Новий товар».

Створення Набору атрибутів

Для створення набору атрибутів перейдіть в Каталог – Атрибути - Управління набором атрибутів (Catalog – Attributes - Manage Attribute) і натисніть кнопку «Додати новий набір (Add New Set)» у правому верхньому куті. Ви повинні будете ввести ім'я та імпортувати атрибути з вже існуючих Наборів. Ім'я ніяк не використовується у фронт-енді і може бути змінено в будь-який момент. Якщо Ви раніше не створювали Набори, Ви можете імпортувати необхідні атрибути з Набору атрибутів за умовчанням (Default Attribute Set) зі списку «Основа (Based On)». Він включає всі Системні атрибути, що згруповано за їх призначенням. «Набір атрибути за умовчанням» може бути змінений як і будь-який інший Набір. Створений Вами Набір можна буде вибрати в якості основи для нових наборів у спадному списку, в результаті чого, в новий набір відразу імпортуються всі Прості Атрибути і Групи з його основи, дозволяючи Вам економити час на конфігурацію набору. Після закінчення вибору натисніть «Зберегти Набір атрибутів (Save Attribute Set)». Набір буде створений і Ви потрапите на сторінку його параметрів.

 • Змінити ім'я Набору (Edit Set Name) - Дане поле містить ім'я Набору, яке Ви вибрали у попередньому кроці. Воно може бути змінено в будь-який час.
 • Групи (Groups) - групи, подібно папках, містять в собі Атрибути. Кожна папка відповідає вкладці на сторінці «Новий Товар». Це допомагає згрупувати атрибути за їх функціями і, як наслідок, ефективніше управляти ними. За умовчанням в Magento дається 5 груп: Загальні (General), Ціни (Prices), Метадані (Meta Information), Зображення (Images) і Дизайн (Design). Вони містять Системні Атрибути, іконка яких позначена червоним кружком. Системні Атрибути не можуть бути вилучені з Набору, проте можуть бути перенесені з групи в групу. Відповідно, Ви можете видалити групу, якщо в ній не міститься Системних Атрибутів. Порядок як Груп, так і Атрибутів може змінюватися простим перетягуванням, тим самим впливаючи на положення вкладок і атрибутів на сторінці «Новий Товар». Також Ви можете створити нову Групу і перемістити в неї Системний Атрибут або додати Прості Атрибути. Для цього, натисніть «Додати новий» і набрати ім'я Групи у вікні. Групи
 • Незв'язані атрибути - список, що містить всі створені Вами Прості Атрибути. Ви можете додати який-небудь Атрибут в Набір перетягнувши його в потрібну групу. При додаванні в Набір Атрибут перестає відображатися у списку незв'язаних атрибутів. Щоб прибрати атрибут з набору потрібно перетягнути його назад до списку незв'язаних атрибутів. Незвязані атрибути Після закінчення натисніть «Зберегти Набір атрибутів» (Save Attribute Set) для збереження конфігурації.

Присвоєння Наборів атрибутів товарам

При створенні нового товару Ви спочатку повинні вказати відповідний йому «Набір атрибутів». Перейдіть в Каталог - Управління Товарами (Catalog - Manage Products) і натисніть «Додати товар» (Add Product) у правому верхньому куті. Додати товар

При виборі Набору Атрибутів будуть завантажені відповідні Групи (вкладки) і Атрибути на сторінку товару.

Примітка: Набір атрибутів може бути вибраний тільки один раз і не може бути змінений. Ви можете змінити атрибути товару створивши новий товар і вказавши інший Набір. Також Ви можете змінювати Набір атрибутів, додаючи або видаляючи атрибути, але ці зміни торкнуться всіх товарів даного Набору.

Далі: Податковий облік в Magento

Назад: Magento: основи товарного обліку


При використанні матеріалів обов'язкове посилання на сайт prekrasnakraina.com


Copyright © 2011 Varien
Copyright © 2011
http://www.prekrasnakraina.com

 All rights reserved worldwide