Довідник з адміністрування Magento:
Налаштування Вашого Каталога в Magento


Довідник з адміністрування MagentoЗМІСТ:


.: Головна сторінка

.: Знайомство з Magento

.: Magento: установка та налаштування

.: Magento: основи товарного обліку

.: Атрибути товарів в Magento

.: Податковий облік в Magento

.: Налаштування Вашого Каталога в Magento

.: Можливі варіанти доставки

.: Правила ціноутворення

.: Створення настроюваного товару

.: Створення та налаштування нового облікового запису в Magento

.: Заповнення загальної інформації в Magento

.: Прийом платежів, способи оплати в Magento

.: Багаторівневе ціноутворення в Magento

.: Порівняння товарів в Magento

.: Клієнти в Magento

.: Звіти та аналітика в Magento

.: Управління замовленнями в Magento
Налаштування Вашого Каталога в Magento

Короткий огляд концепцій каталогу

Тепер, після того, як ви встановили ваш магазин і виробили початкові налаштування конфігурації, настав час налаштувати серце вашого сайту: каталог. Каталог - це найважливіша частина сайту електронної торгівлі, і за допомогою Magento у вас буде повний контроль над ним. Отже, скористайтеся перевагами цієї чудової можливості!

Створення і управління категоріями

Налаштування значень за замовчуванням

Першим кроком до створення вашого каталогу стане конфігурування системних налаштувань каталогу. Для цього треба зайти в розділ System / Система - Конфігурація / Конфігурація, і виберіть закладку Каталог / Каталог.

Сторінка сайту

Даний параметр визначає, як ваші товари будуть відображатися на сторінках каталогу.

 • Product per Page/ Товари на сторінці - виберіть, яка кількість товарів даної категорії буде відображатися по замовчуванню на сторінці - 9, 15 або 30. Ваші покупці зможуть змінити цей параметр, або вибрати параметр показати «Всі товари».
 • Режим перегляду / Режим Списку
  • Grid only / Сітка Без зміни - товари будуть відображатися в сітці, ваші покупці не зможуть змінити цей параметр.
  • List Only / Список Без зміни - товари будуть відображатися у вигляді списку, і ваші покупці не зможуть змінити цей параметр.
  • Grid (Default)/List / Сітка (За замовчуванням) / Список - за замовчуванням товари будуть відображатися в сітці, але покупці зможуть перейти в режим списку.
  • List (Default)/Grid/ Список (За замовчуванням) / Сітка - за умовчанням товари будуть відображатися у вигляді списку, але ваші покупці зможуть перейти в режим відображення сітки.

Параметри товару

 • Default Tax Class/ Розряд оподаткування за замовчуванням - виберіть, чи підлягають нові товари, додаються до каталогу, обкладенню податком чи ні.

Оповіщення про товар

Існує два типи сповіщень, на які ваші покупці можуть підписатися по електронній пошті. Кожен тип має свій власний розширений список дозволу надсилання й шаблон повідомлення, але відправник повідомлень у них один і той же. Для отримання більш докладної інформації про те, як настроїти шаблон повідомлення та адреси відправника електронних повідомлень дивіться главу «Клієнти в Magento».
Функція сповіщення про ціну: на кожній сторінці товару буде створена посилання зі словами «Підпишіться на сповіщення про ціну». Натиснувши на це посилання, покупець підпишеться на отримання даного оповіщення, і отримає повідомлення, якщо ціна на товар зміниться. А також, при додаванні або зміні спеціальних цін по відношенню до звичайної ціни.
Оповіщення про наявність: на сторінці кожного товару, відсутнього на складі, буде створена посилання зі словами «Підпишіться для отримання повідомлення про надходження товару на склад». Натиснувши на це посилання, покупець підпишеться на отримання даного оповіщення, і отримає повідомлення, коли статус товару зміниться на «У наявності». У кожного товару є вкладка, де знаходиться список всіх покупців, підписаних на обидві ці послуги оповіщення.

Параметри налаштування роботи функції «оповіщення про товар»

Даний параметр визначає, як часто Magento перевірятиме зміни цін на товари та їх наявність на складі для повідомлення підписаних на отримання даних повідомлень покупців.

 • Frequency / Частота - як часто Magento буде перевіряти наявність оновлень: щодня, щотижня або щомісяця.
 • Start time / Час запуску - вибір часу (в режимі 24 годин), коли ви бажаєте, щоб Magento перевіряв наявність оновлень.
 • Error Email Recipient / Отримувач повідомлення про помилку - введіть електронну адресу, куди будуть відправлятися повідомлення, якщо станеться помилка під час перевірки наявності оновлень.
 • Error Email Sender / Відправник повідомлення про помилку - виберіть електронну адресу, з якого будуть відправлятися повідомлення про помилку.
 • Error Email Template / Шаблон повідомлення про помилку - виберіть шаблон з повідомленням про помилку, який буде використовуватися.

Ціна

Ви можете визначити ступінь використання цін в списку «цінова вилка каталога». Якщо ви вибрали параметр Global / Загальний, дані ціни будуть використовуватися всіма сайтами. Якщо ви вибрали Website / Сайт, ціни на сайтах можуть відрізнятися, хоча різні види магазину, що знаходиться на одному і тому ж сайті, все ще будуть використовувати дані ціни. У Magento ціна зачіпає кілька різних областей. Наприклад, ціна на товар, основна валюта, фільтр за ціною в системі управління та цінові правила каталогу / купівельної корзини.

Оптимізація для пошукових систем

Налаштуйте дані параметри, щоб пошукові системи з легкістю могли знайти ваш сайт.

 • Autogenerated site map / Автоматично створювана карта сайту - якщо ви активуєте цю функцію, посилання на карту сайту буде відображатися в нижній частині сторінки сайту, направляючи на автоматично створену карту сайту, включаючи список всіх ваших існуючих категорій. Поряд з автоматично створюваної картою сайту, в Magento існує можливість інтеграції з картою сайту Google. Більш детальна інформація знаходиться нижче.
 • Popular search terms / Популярні пошукові запити. Якщо ви активуєте цю функцію, посилання на пошукові запити буде відображатися в нижній частині сторінки сайту, направляючи до списку всіх пошукових запитів, що представляють собою хмару ключових слів. Це функція SEO (Search Engine Optimization / Оптимізація пошукових систем), так як кожен з пошукових запитів є посиланням на ваш сайт, і реєструється пошуковими системами.
  Популярні пошукові запити
 • Page Title Separator/ Роздільник заголовка сторінки - введіть символ в цьому полі, і він з'явиться між метаінформації в заголовку сторінки вгорі браузера.
  • Use categories path for product URLs / Використання шляху категорій для URL-адрес товару - визначає, як будуть створюватися перетворення URL-адрес. Якщо ви вибрали Yes / Так, то в перетворення URL-адреси товарів буде також включена і супутня категорія, і буде створено окреме перетворення для кожної супутньої категорії. Якщо ви вибрали No / Нет, то перетворення URL-адреси буде охоплювати тільки назва товару, і буде створено тільки одне перетворення, незалежно від того, до яких ще категоріям відноситься даний товар.
  • Product URL Suffix (cache refresh needed) / Індекс URL-адреси товару (необхідно поновлення кеша) - цей параметр також впливає на те, як створюються перетворення URL адрес. Значення, введене в цьому полі, наприклад .HTML, буде автоматично додаватися до кінця URL перетворення, створеного для товарів.

Якщо ви хочете сконфігурувати Magento для інтеграції в карту сайту Google, зайдіть в System / Система - Configuration / Конфігурація і виберіть Google Sitemap / Карта сайту Google в лівій колонці.

Categories (Категорії) / Products (Товари) / CMS Pages Options (Параметри сторінок CMS)

Установки карти сайту для кожного з цих трьох типів сторінок можна настроїти індивідуально.

 • Frequency/ Частота - визначає, як часто карта сайту Google буде перевіряти наявність оновлень для кожного типу сторінок.
 • Priority/ Пріоритет - визначає пріоритет, який отримує кожен тип сторінки по відношенню до сторінок інших типів, при оновленні інформації картою сайту Google.

Установки формування

 • Enabled/ активована - виберіть Yes/ Так, щоб дозволити автоматичне формування карти сайту Google і автоматичне оновлення.
 • Start Time / Час запуску - виберіть час (в режимі 24 годин), коли буде оновлюватися карта сайту Google.
 • Frequency/Частота - визначає періодичність оновлення карти сайту Google: щодня, щотижня або щомісяця. Це може відрізнятися від частоти, з якою карта сайту Google насправді проводить перевірку на оновлення (як описано вище).
 • Error Email Recipient/ Отримувач повідомлення про помилку - введіть електронну адресу, куди будуть відправлятися повідомлення, якщо станеться помилка під час автоматичного оновлення.
 • Error Email Sender/ Відправник повідомлення про помилку - виберіть електронну адресу, з якої будуть відправлятися повідомлення про помилку. Для отримання більш докладної інформації про те, як сконфігурувати електронні адреси, дивіться главу «Клієнти в Magento».
 • Error Email Template/ Шаблон повідомлення про помилку - виберіть шаблон з повідомленням про помилку, який буде використовуватися. Для отримання більш докладної інформації про те, як сконфігурувати електронні адреси, дивіться главу «Клієнти в Magento».

Створення категорій

Для того щоб створити і редагувати категорії, зайдіть Catalog/ Каталог> Manage Categories / Управління категоріями. У середині сторінки з'явиться параметр створення нових категорій.

 1. Введіть назву категорії. Воно буде відображатися на сторінці вибраних сайтів.
 2. Із списку батьківської категорії виберіть місце розташування майбутньої категорії. За замовчуванням є кореневий каталог, і будь-яка категорія, створена в ньому, буде перебувати на рівні кореневого каталогу (назва даної категорії може бути іншою). Кореневий каталог зі складною структурою застосовується в тому випадку, якщо ви хочете використовувати різні структури категорій в різних магазинах. Якщо структура магазину не багаторівнева, то в цьому немає необхідності.
  Будь категорія, створена в кореневому каталозі, де кореневої каталог є батьківського категорією, буде категорією верхнього рівня в панелі навігації на сторінці сайту. Ваші покупці можуть підписатися на список всіх ваших категорій верхнього рівня через RSS-канали.
  Якщо як батьківської категорії вибрати існуючу категорія верхнього рівня (тобто не кореневої каталог), нова створена категорія буде підкатегорією вибраної категорії верхнього рівня, і з'явиться на сторінці сайту у спадному меню, коли категорія верхнього рівня буде розгорнута. Якщо категорія створюється всередині категорії другого рівня, то при розкритті категорії другого рівня, меню категорії розшириться вправо, і так далі.
  категорії
  Крім того, коли покупець переглядає ваш сайт, категорії будуть відображатися вгорі сторінки, під панеллю, в рядку навігації. Наприклад, якщо покупець у навігаційної панелі вибирає Apparel / Одяг> Shoes / Взуття> Mens / Чоловічий і натискає на Mens / Чоловічий, він перейде на сторінку категорії «чоловіча».
  Рядок навігації буде виглядати так:
  Рядок навігації категорії
  Поточна сторінка буде відображатися простим текстом, і всі батьківські категорії будуть посиланнями до відповідних сторінок категорії. Теж саме відноситься і до сторінок товару. У цьому випадку, назва товару в рядку навігації буде останньою. Це динамічна функція, в рядку навігації відображаються сторінки категорій відповідно до тим шляхом, яким ваш покупець прийшов до того чи іншого товару. Якщо у вас є товар, що відноситься до більш ніж однієї категорії, в рядку навігації буде детально відображений тільки той шлях, який здійснив покупець. Рядок навігації дає вашим покупцям можливість у будь-який час відстежувати своє місцезнаходження на вашому сайті, маючи уявлення про те, як повернутися на попередні сторінки.
 3. Введіть опис. Даний опис тільки для внутрішнього використання і не буде відображатися на сторінці сайту.
 4. Виберіть зображення, натиснувши на кнопку Browse ... / Переглянути ... , І знайдіть місце розташування зображення на вашому комп'ютері. Це зображення буде відображатися на сторінці сайту між назвою категорії та її вмістом. Після збереження категорії з зображенням, з'явиться маленька іконка даного зображення зліва від кнопки Browse ... / Переглянути ..., а праворуч з'явиться чекбокс Delete Image/ Видалити Зображення.
 5. Введіть метаінформацію категорії в розділах Page Title/ Заголовок сторінки, Meta Keywords / Мета ключові слова, і Meta Description / метаописів.
 6. Режим відображення і блок CMS мають відношення до використання статичних блоків з категоріями.
 7. Виберіть Yes / Так або No / Нет із списку Is Anchor / Прив'язка. Даний список має два призначення:
  • У закріплених категоріях відображаються всі товари, які стосуються усіх дочірнім категоріям, (і підкатегоріями підкатегорій, і підкатегоріями підкатегорій підкатегорій, і т.д.) на сторінці даної категорії, поряд з товарами, безпосередньо належать до батьківської категорії.
  • У закріплених категоріях відображаються фільтрівні атрибути всіх товарів, які відображаються на сторінці категорії (маються на увазі товари, що відносяться до даної категорії та її дочірнім категоріям) у багаторівневому меню навігації в лівій колонці. Багаторівнева навігація описана більш детально далі.
 8. Виберіть Yes/ Так або No/ Нет із списку Is Active/ Активний. Вибір Yes/ Так - дану категорію буде видно на сторінці сайту. Якщо ви вибираєте No / Ні, то буде неможливо потрапити в категорію і в будь-які інші її підкатегорії з навігаційної панелі сторінки сайту, а назва категорії в дереві категорій в лівій колонці сторінки категорій в адміністратора системи буде світло-сірого кольору.
 9. URL key/ Ключ URL адреси додає відповідний шлях URL-адреси, який можна ввести на місце стандартного шляху призначення. Це робить сайт більш дружнім по відношенню до пошукових систем, тому що замість ID # може використовуватися назва категорії. Якщо ви залишите поле порожнім, то воно буде автоматично згенеровано з назвою категорії після її створення. Якщо ви будете вводити значення вручну, то в даному полі не можна використовувати пробіли.

У лівій колонці знаходиться випадаюче меню під назвою Choose Store View/ Вибір виду магазину. Вибір за замовчуванням в меню - All Store Views/ Види всього магазину. Якщо вибрати цей пункт, то ви зможете переглядати параметри для кожної категорії. Якщо ви оберете особливий вид магазину, ви зможете переглядати параметри, задані для даного виду магазину для кожної категорії. Тільки певні параметри можуть змінюватись між видами магазинів. Параметри, які не можуть змінюватись, і будуть однаковими в усіх видах магазину, називаються загальними, і поряд з ними стоятиме ярлик [Global] / [Загальний]. Ті ж параметри, які будуть відрізнятися між видами магазину, будуть мати ярлик [Store View] / [Вид магазину].

Увага: Товари що відносяться до категорії, доступ до якої можна отримати через вкладку Category Products/ Категорія товарів, не є спільними. Таким чином, ви можете вибирати, які товари будуть відображатися в кожному виді магазину.

Список категорій

Під цим списком знаходиться дерево категорій, що представляє собою перелік існуючих категорій та їх відносин один до одного. Наприклад, якщо одна категорія є підкатегорією іншої, то вона буде стояти прямо під нею, і трохи зміщена вправо. Поряд з кожною назвою категорії в дереві стоїть число в дужках. Це число означає кількість товарів, що відносяться до даної категорії. Так як товари об'єднуються на рівні магазину, числа в дужках будуть змінюватись в залежності від того, вид якого магазина вибраний з розкривного списку. Щоб відредагувати будь-яку з існуючих категорій, виберіть її в дереві категорій, і її параметри з'являться в центрі сторінки, замінюючи розділ New Category/ Нова категорія. При редагуванні категорії, що розкривається список вищестоящої категорії пропаде. Для того, щоб перемістити категорію в іншу вищестоящу категорію, просто перетягніть і помістіть її в потрібне місце прямо в дереві категорій.

Для того щоб повернутися до створення нової категорії, просто виберіть категорію в дереві і натисніть на кнопку Add New / Додати нову. Вибрана категорія автоматично стане для нової категорії вищестоящої в списку.

Додавання товарів у категорію

Товари можна додати в категорію під час її створення, або в будь-який інший час після. Просто зайдіть в потрібну вам категорію та вкладку Category Products / Товари категорії (зверху сторінки категорії). У крайній лівій колонці в сітці знаходиться меню, що розкривається. За замовчуванням варто Yes / Так, це означає, що в сітці будуть відображені тільки ті елементи, які відносяться до даної категорії. Тому сітка товарів щойно створеної категорії буде завжди порожня. Для того щоб зробити пошук вже існуючих товарів, що відносяться до даної категорії, у спадному меню виберіть або No / Ні (будуть відображатися тільки товари, не пов'язані з даною категорією), або Any / Кожен (відображатимуться всі товари), та натисніть кнопку Search / Пошук. Ви можете звузити результати пошуку, застосувавши фільтрацію по ID / ID, Name / Назва, SKU / Одиниці зберігання, Price / Ціни, або Position / Позиція (фільтрацію по позиції можна застосувати тільки до товарів, які вже належать до цієї категорії).

Поставте галочки в чекбокса навпроти тих товарів, які повинні бути віднесені до даної категорії, і залиште чекбокси порожніми навпроти тих, які не повинні знаходитися там. Після того, як товар був обраний, поле Position / Положення стане активним, і ви зможете ввести значення, яке буде означати позицію товару на сторінці сайту, в незалежності від того, яке місце він займає в даній сітці.

Додавання товарів

Налаштування оформлення категорії

Ви можете налаштувати по своєму бажанню оформлення окремо для кожної категорії в закладці Custom Design / Індивідуальне оформлення. За допомогою даного параметра можна настроювати зовнішній вигляд сторінки категорії, включаючи об'єкти на сторінці та структуру сторінки.

 1. Виберіть оформлення із списку Custom Design / Індивідуальне оформлення. Magento пропонує кілька різних варіантів оформлення, але ви можете додати своє власне, вибравши ... Якщо ви нічого не вибираєте, і поле в списку залишиться порожнім, автоматично буде застосовано оформлення Current package name / Ім'я поточного комплекту. Його можна змінити: зайдіть в System / Система - Configuration / Конфігурація і виберіть вкладку Design / Оформлення. Введіть назву бажаного вами оформлення в поле Current package name / Ім'я поточного комплекту, і це оформлення буде застосовано до всіх категорій, для яких ви не вказали іншого оформлення.
 2. Із списку Apply To / Застосувати до виберіть необхідний вам параметр. This category only / Тільки ця категорія означає, що оформлення буде застосовано лише до цієї однієї сторінки категорії. This category and its products / Ця категорія і вхідні в неї товари означає, що оформлення буде застосовано до цієї сторінки категорії і до сторінок всіх товарів, що відносяться до даної категорії. Якщо товар належить до декількох категорій, кожна з яких має різне оформлення, оформлення, що відображається на сторінці цього товару, визначатиметься оформленням сторінки категорії, звідки покупець прийшов до даного товару. This category and its child categories / Ця категорія та її дочірні категорії означає, що оформлення буде застосовуватися до цієї сторінки категорії, і до сторінок всіх її підкатегорій, підпідкатегорій і т.д. Якщо для дочірньої категорії вибрано інше оформлення, ніж чим для батьківського категорії, тоді ... All / Всі означає, що дане оформлення буде застосовуватися до всіх категорій, її дочірнім категоріями та їх товарам.
 3. За допомогою полів Active From / Активний с і Active To / Активний по ви можете вибрати часовий інтервал, в якому оформлення категорії буде автоматично вмикатися, а по закінченню часу повертатися до попереднього. Цей параметр можна використовувати на час свят, так ви зможете створити святкове оформлення ваших сторінок, а потім ваш сайт автоматично переключиться на звичайне оформлення, і при цьому вам не потрібно пам'ятати про це.
 4. Список, що розкривається Page Layout / Схема Сторінки визначає структуру сторінки.
  Параметр No layout updates / Немає оновлень схеми - використовуються настройки за замовчуванням, створені під час інсталяції Magento.
  Empty / Порожній - сторінка категорій відображається без будь-яких об'єктів, за винятком змісту (товарів або тільки статичних блоків), назви категорії, і параметрів відображення (кількість об'єктів, що відображаються на сторінці, в сітці або списком, і тип параметрів).
  1 column / 1 колонка - відображається зміст, назва категорії та параметри відображення, а також заголовок, вниз сторінки, поле пошуку, і навігаційна панель.
  Column on the left / Колонка ліворуч - буде відображатися 1 колонка ліворуч, що за умовчанням включає в себе вибір валюти і багаторівневу навігацію.
  Column on the right / Колонка праворуч - буде відображатися 1 колонка справа, що за умовчанням включає в себе перегляд кошика, список бажань, список порівнюваних товарів, опитування та підписку на інформаційну розсилку.
  3 columns / 3 колонки - будуть відображатися і права і ліва колонки.
 5. Custom Layout Update / Індивідуальне оновлення схеми - це головним чином статичний блок з кількома відзнаками.
  • Замість HTML, структура повинна бути в форматі XML.
  • Оновлення відображається внизу сторінки, під товарами, тоді як статичний блок - над товарами (якщо статичний блок відображається разом з товарами).
  • Оновлення буде відображатися на сторінці тільки протягом періоду часу, зазначеного в інтервалах часу роботи.

Використання статичних блоків з категоріями

Якщо ви хочете, щоб покупці переходили на вихідну сторінку, коли вони вибирають категорію, замість стандартної сторінки зі списком товарів, ви можете зробити це, активувавши статичні блоки на вашій сторінці категорії. Управління даними параметром знаходиться у вкладці General Information / Загальна інформація.

 • У списку Display Mode / Режим відображення виберіть, який зміст має відображатися на вашій сторінці категорії. Products only / Тільки товари означає, що будуть відображені тільки ті товари, які відносяться до даної категорії, але не будуть відображатися статичні блоки.
  Static block only / Тільки статичні блоки означає, що будуть відображатися тільки вибрані статичні блоки і жодного товару. Це може використовуватися в тому випадку, якщо ви хочете, щоб ваші покупці прийшли в захват від самої категорії перш ніж вони побачать товари, або якщо ви хочете виділити особливість певної категорії. (Порада: Зробіть цю сторінку anchor category / закріпленою категорією, і нехай ваші покупці використовують багаторівневу навігацію для пошуку товару після перегляду вихідної сторінки).
  Static block and products / Статичні блоки і товари означає, що статичні блоки будуть відображатися разом з товарами, розташованими у вигляді списку під ними. Це може використовуватися в тому випадку, де на кількох сторінках категорій одне і те ж зміст статичного блоку характеризує різні товари.
 • У списку, CMS Block / CMS Блок оберіть, який статичний блок буде відображатися на вашій сторінці категорії. Використовуються всі існуючі статичні блоки, які можна створити у пристрої керування статичними блоками; зайдіть CMS - Static Blocks / Статичні блоки.

Далі: Можливі варіанти доставки

Назад: Податковий облік в Magento


При використанні матеріалів обов'язкове посилання на сайт prekrasnakraina.com


Copyright © 2011 Varien
Copyright © 2011
http://www.prekrasnakraina.com

 All rights reserved worldwide