Автор yccadmin
09.11.2011
Прокоментуй!

Бої за гору Ключ та Комарницькі гори

28 жовтня сотня Б. Сроковського в запеклому бою відбила у росіян гору Ключ біля Сколого. Цей бій тривав лише чверть години, та земля, як згадували очевидці, встигла рясно вкритися трупами, в основному російських солдат. За словами учасника цього бою, стрільці «в одну мить» потрощили ворожі голови. Особливістю бою було й те, що стрільці не кололи багнетами, а били прикладами своїх гвинтівок. І це виявилося ефективним прийомом за даних умов. Результатом бою 28 жовтня було взяття стратегічно важливих висот. Однак сотня зазнала відчутних втрат. 13 стрільців загинуло, а ще 14 було поранено. Слід зауважити, що під час бою за Ключ частина стрільців була озброєна однозарядними гвинтівками системи Верндля, знятими з озброєння австрійської армії ще в 1888 році.

Сотні В. Дідушка і Р. Дудинського вкривають себе славою на горі Комарницьке коло Синевідська, яку захоплюють і утримують три дні, а згодом, коли австрійські частини здали її росіянам, 3 листопада сміливою атакою знову відбивають Комарницьке.

«Такі були перші бої Стрілецтва, — згадували очевидці подій, — його перші подвиги, невдачі та труди. В цьому важкому осінньому поході Стрільці доповнили своє військове знання та добули деякий воєнний досвід. Серед трудів і невдач відпали з рядів Стрілецтва слабосилі та слабі духом. А тих, що залишились, спільна вояцька доля загартувала до дальших змагань».

Прокоментуйте...
Бажаєте аватар? Завантажте на gravatar!

Page 1 of 11